PROČ JE "KRABIČKOVÁ BARVA" Z DROGÉRIE SKUTEČNĚ ŠPATNÁ

Máte odrosty a váš kadeřník má plno.
"Ty ženské na krabičkách mají tak lesklé a krásné barvy. A ještě barva stojí tak málo ! A ještě nestrávíte celé dopoledne v salonu! Je to levné a ještě tak pohodlné. A stejně váš kadeřník má určitě předražené služby, že?"

CHYBA!
Jasně, koloristi si barvením vydělávají, ale když vám říkají: "Prosím vás, opravdu prosím a nedělám si legraci, přestaňte používat barvu z drogerky”, není to jen o tom, že z vás chtějí vytáhnout peníze.
Říkají vám to proto, že krabičkové barvy vám skutečně poškozují vlasy. Pomalu, plíživě, s postupem času. Jako peroxidový Ninja.

PROFESIONÁLNÍ BARVA: Molekuly barviva jsou ukládány dovnitř vlasu, pod kutikulu, kde se nachází melanin.Tyto molekuly jsou větší a početnější než váš přírodní melanin, takže po obarvení molekuly barviva převažují a stávají se zodpovědné za dominantní barvu vašich vlasů. 

KRABIČKOVÁ BARVA: "Poskvrní “ proteiny v kortexu, takže chemicky změní jejich povrch. Vzhledem k tomu, že vaše vlasy jsou z 90% tvořeny proteiny, znamená to v praxi to, že vaše vlasy už v podstatě NEJSOU vaše vlasy. Barvou byly prostě FYZICKY ZMĚNĚNY! 

PROFESIONÁLNÍ BARVA: Je individuálně namíchaná konkrétně pro vaše vlasy. Říkejte tomu třeba umění, alchymie, nebo klidně hezký vědecký experiment, ale váš kolorista míchá skutečně barvu právě pro vás. To také znamená, že i vyvíječ (peroxid vodíku) je také vybírán na základě vaší síly a kondice vlasů. Pokud máte porézní nebo narušené vlasy, pravděpodobně kolorista zvolí nižší sílu vyvíječe, takže vaše vlasy zůstanou v nejlepší možné kondici po barvení. 

KRABIČKOVÁ BARVA: Používá nejvyšší sílu vyvíječe. Protože barva musí být “univerzální ” a fungovat na každého, musí také obsahovat nejúčinnější chemikálie (vysoký obsah čpavku/amoniaku!!!). Přirovnejme to třeba k tomu, že kdyby se ochladilo,tak se podpálíte, i když by zatím stačilo si na sebe vzít bundu.

PROFESIONÁLNÍ BARVA: Přestává pracovat po určité době. Vlastnost profesionálních barev je taková, že pomalinku přestávají účinkovat od momentu, kdy je kadeřník namíchá, obvykle přestává být účinná po hodině po namíchání.Proto si váš kolorista třeba domíchává barvy během procesu.Také to znamená, že po dopůsobení a umytí je hotovo. Máte krásnou barvu a teď s ní můžete jít dělat parádu.

KRABIČKOVÁ BARVA: Pracuje “přesčas”. Tyto barviva nazýváme “progresívní”, protože pořád barví a vrství se na sobě postupem času. Takže pokaždé, kdy si hodíte v koupelně na hlavu krabičkovou barvu, vlasy trochu víc ztmavnou a trochu víc se poškodí. Zvlášť u tmavších odstínů používaných delší dobu, může být témeř nemožné je z vlasů dostat, i s použitím profesionálních zesvětlovačů.

Shrnutí: KRABIČKOVÁ barva fyzicky změní vlas, a vlasové vlákno oslabuje. Až vás barva omrzí, bude MNOHEM složitější ji z vlasů dostat. (pokud to vůbec půjde, tak i finančně nákladnější)...